Przewiń
Psychoterapia
Psychoterapię rozumiem jako wspólną podróż pacjenta i terapeuty. Pacjent zgłaszając się do gabinetu ze swoimi trudnościami zaprasza terapeutę do towarzyszenia mu w procesie szukania dla nich rozwiązań. Dzięki zaufaniu i budowaniu relacji możliwe jest odkrywanie mechanizmów funkcjonowania pacjenta, jego zasobów do radzenia sobie z problemami oraz uruchamianie w jego myśleniu i działaniu takich zmian, które pozwolą mu na lepsze i bardziej satysfakcjonujące życie.
Do przeprowadzenia procesu psychoterapii potrzebne są 2 czynniki u pacjenta: subiektywnie odczuwane cierpienie i motywacja do zmiany. Podstawą udanej terapii jest autentyczna i szczera relacja pacjenta i terapeuty, to ona ma największą moc uzdrawiającą.
Obszary pomocy: trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, trudności w związkach, kryzysy emocjonalne, zaburzenia nerwicowe, psychosomatyczne, choroby przewlekłe i nowotworowe, depresja, psychozy, kryzysy w sferze zawodowej, trudności wychowawcze, chęć poznania siebie i własnego rozwoju.